Alaçatı Kamp Alanları *** 2022

Delikli Koy Kamp Alanı

Alaçatı Kamp Alanları, Alaçatı’nın el değmemiş nadir bulunan güzelliklerinden biri diyebiliriz Delikli Koy için. İsmini, dalgaların büyük bir kayaya açtığı delik sonucu alan Delikli Koy Kamp Alanı bir bakıma ıssız yerlerden biridir.

Koy etrafında herhangi bir tesis bulunmuyor ve dolayısıyla duş, tuvalet ihtiyacı gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz alan da ne yazık ki bulunmuyor.

Bu durum bir kampçı için her ne kadar dezavantaj gibi gözükse de, sakinliği seven, gerçekten doğal hayatı özleyen ve kendini uzaklarda hissetmek isteyenlerin tercih edebileceği bir yerdir.

Alaçatı’nın sıklıkla soğuk olan suyuna karşın Delikli Koy Kamp Alanı daha sıcak olması ve rüzgâr almaması sebebiyle de tercih ediliyor.

Beyaz kayaların ve masmavi tertemiz denizin buluşma noktası olan Delikli Koy bizlere yeryüzünde Ege Cennetini yaşama imkânı tanıyor.

Bu ıssız koyda çadırınızla kamp yapabilir veya günlük olarak denizinin tadını çıkartabilirsiniz. Dönüşte çöplerimizi yanımıza almamız ve doğanın bize bahşettiği bu nadir güzelliklere zarar vermememiz gerektiğini de bu yazımızda hatırlatmak isteriz.

Delikli Koy Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Alaçatı Halk Plajı’na yakın bir konumda bulunan Delikli Koy’a araçlarıyla gelecek olanlar Çeşme otogarını geçtikten sonra otobana girmeden hemen önce kavşaktan yan yola saparak Musalla ve Ovacık yönünde ilerleyip halk plajına gelerek buradan ulaşımlarını sağlayabilirler.

Dileyen Ilıca Otogarı yönünden gelip Rıza Ertam Caddesi’ni takip ederek de gelebilir. Toplu taşımayı kullanacak olanlar için Alaçatı’dan buraya dolmuşlar gelmektedir.

Konumu: Koy

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş ve soyunma kabinleri gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Kleopatra Koyu Kamp Alanı

Kleopatra Koyu Kamp Alanı, Çeşme’nin gizli kalmış, bilinmeyen nadide alanlarından biri olan Kleopatra Koyu Kamp Alanı bir diğer adıyla Güvercinlik Koyu, her ne kadar ulaşım açısından bir miktar sıkıntı yaratsa da yeni keşif noktaları bulmak isteyenler için ideal yerlerden biridir.

Popülerliği diğer koylardan daha az olması sebebiyle genelde sakinliği tercih eden insanların severek geldiği Kleopatra Koyu Kamp Alanı ismini plajı ve denizindeki incecik parıltılı kumlarından alıyor.

Plajda herhangi bir yapılaşma yok. Bu yüzden giderken tedarikli olup, yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurmanızda fayda var.

Araçlar için otopark olarak kullanılan alanı mevcut olmakla birlikte sizler için soyunma kabini ve WC bulunmakta.

Kleopatra Koyu Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Özpamir sitesinin arkasında kalmasıyla kendini gizleyen bu değerli koy, Alaçatı’dan 12 km, İzmir’den ise 89 km uzaklıkta kalıyor.

Kleopatra Koyu, Alaçatı Halk Plajı’na giden yol üzerinde kalıyor. Ana yol asfalt ve düzgün fakat koya gelinen son birkaç yüz metrelik yol topraktan.

Araçla ulaşmak biraz güç olsa da gelinebiliyor. Koya 60 metre kala aracınızı park etmeniz gerekecek. Kalan yolu merdivenlerden inerek gelebiliyorsunuz.

Araçla gelecek olanların park yeri bulmaları açısından sabahın erken saatlerinde gelmesini tavsiye ederiz. Toplu taşımayı kullanacak olanlar Alaçatı dolmuşlarıyla koya gelinen ana yolda inebilir ve kalan yolu yürüyerek gelebilirler.

Konumu: Koy

Kamp Olanakları: Denize girilebilir alan, otopark alanı, soyunma kabinleri, WC ve çadır konaklama yerleri. Elektrik ve duş gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Kamp Malzemelerini bu linkten öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku