Kamp Sandalyesi ve Kamp Masası Nasıl Seçilir? *** 2022

Kamp Sandalyesi ve Kamp Masası Nasıl Seçilir? *** 2022

Kamp sandalye ve kamp masası, her kampçının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Bir coğrafyayı keşfedebilmek istiyorsanız orada en az gece de dahil 1 gün geçirmeniz gerekir.

Kamp yapmak ise, doğayı keşfe çıkmanın en iyi yoludur. Gece yıldızları seyretmek; sesleri, kokuları, doğayı en yalın hâliyle hissedebilmek, güne kuş seslerini dinleyerek başlamak kamp sırasında kavuşacağınız ayrıcalıklardan sadece birkaçıdır.

İşte kamp sandalyeleri ve masaları, bu keyifli deneyim sırasında en çok ihtiyaç duyacağınız şeylerden biri olacaktır.

kamp sandalyesi çeşitleri

Kamp Sandalyesi Çeşitleri

  • Üç Ayaklı Sandalyeler: Basit tip sandalyelerdendir. Arkalığı ve koltuğu vardır. Hafif olsa da pek sağlam değildir.
  • Kepçe Tipi Sandalyeler: Farklı bir kolluğa veya arkalığa sahip olmayan bu modeller rahat ve küçük hacimli bir yapıdadır.
  • Alçak Sandalyeler: Engebeli ve kumlu zeminlerde kullanıma uygundur. Bazı modelleri şezlong hâline getirilebilir.
  • Klasik Kamp Sandalyeleri: Düz bir koltuk ve düz bir sırt ile beraber sert, geniş bir tabana veya 4 bacağa sahiptirler.
Kamp masası Çeşitleri

Kamp Masa ve Sandalye Seçimi Nasıl Yapılır?

Kamp yapacağınız alan zorlu bir ortamsa, ekstrem hava koşulları hâkim olacaksa, uzun yürüyüş parkurları sizi bekliyorsa hafif masa ve sandalyeler tercih etmeniz en uygunudur. Daha küçük, yüzey alanlarının dar olduğu, rahatça katlanabilen, çadıra sığabilen bir model işinize yarayacaktır.

Ayakları oturtmalı, kilitli, çivilimasalar ve sandalyeler de zor koşullarda işinizin kolaylaşmasını sağlayacaktır. Portatif sandalye ve masaların kar, yağmur gibi hava şartlarına dayanıklı bir materyalden yapılmış olması gerekir.

Eğer tek deniz veya göl kenarında, festivallerde; kısaca belli bir alanda konaklayacaksanız masa ve sandalye seçiminiz de bu doğrultuda şekillenmelidir. Tabii ki yine katlanabilir modellere öncelik vermelidir çünkü bunlar taşınabilirlik bakımından avantajlıdır.

Alınacak portatif masa, arka koltuk çapıyla araç bagaj haznesinden ortalama %20 daha küçük olmalıdır.

Uzun süreli kamp yapma planınız varsa, 2 katlı ve fileli olan kamp masalarını almanız tavsiye edilir. Böylece eşyaları ve yiyecekleri saklamak kolaylaşır.

Kamp sandalyesi seçerken dikkat edilecekler arasındaki bir başka husus, oturma yerinde kullanılan bezlerin dayanıklılığıdır. Ayrıca katlanıp silindir biçiminde kılıfa girebilenleri daha kullanışlıdır. Sırtsız modellerin kullanımı önerilmez.

Sandalye ayaklarının yumuşak toprak, kum ve deniz kenarı gibi yerlerde zemine batmaması için, yüzey alanları geniş olanlardan seçilmesi iyidir.

Kamp masası ve sandalyesi takım hâlinde alınacaksa ikisinin yüksekliği de aynı olacağı için yemek yerken vb. sorun çıkarmayacaktır.

Takım olarak alınmayacaksa bile, yüksekliklere dikkat ederek seçim yapmalıdır. Ayrıca kamp için kullanılan sandalye ve masalarda güneş ışığına dayanıklılık da oldukça önemlidir.

Eğer biraz keyfinize düşkünseniz; daha büyük kamp sandalye ve kamp masa seçimi yapmanız önerilir. Masanın yüksekliği sandalyeden biraz daha fazla olabilir.

Sandalye hem masaya, hem de yer sofrasına ve mangala uzanabilecek yükseklikte olmalıdır. Masanız geniş olursa; meze, salata, bardaklar, ızgara ve benzeri her şey aynı anda sığabilecektir.

Bazı sandalyelerin yanlarında bardak koyma yeri ve arkalarında bel ve baş yastıkları bulunmaktadır. Bunların tercih edilmesi de konforunuza katkıda bulunacaktır. Masa yüzeyinin lekeden ve bıçaktan zarar görmeyecek materyalden olması da kamp sandalye ve masa seçimi sırasında hesaba katılması gereken bir başka ayrıntıdır.

sizi için derlediğimiz listeye bu linkten bakabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku