Kampta Isınmak İçin Gereken Malzemeler *** 2022

Kampta Isınmak İçin Gereken Malzemeler *** 2022

Kampta Isınmak, özellikle sonbahar ve kış kampında en fazla zorluk çekilen konulardan biridir. Oysa çadırın içerisinde sıcacık bir ortam oluşturmak hiç de zor değildir.

Çadırı Mumla Isıtmak

Çadırda mum yakmak ısınmanızı sağlayacak bir yöntem olsa da bunu yaparken oldukça dikkatli davranmanız gerekir. Mum devrildiği takdirde çadırınızın yanması kaçınılmazdır. kampta ısınmak için mumları tencereye koymak daha mantıklıdır.

Mumların korunaklı bir biçimde yerleştirilmesi teneke kutu yardımıyla da mümkündür. Kutunun üzerini keserek mumları içine yerleştirmeniz mantıklı bir çözüm olacaktır. Üstelik teneke, bir reflektör vazifesi üstlenerek ısıyı yansıtır ve konforunuza katkıda bulunur.

Tabii ki bunun için teneke kutu mumlardan daha büyük olmalıdır. Ayrıca çadırın havalandırma pencerelerinden birini açık bırakmanız lâzımdır.

Kamp Sobası Kullanımı

kampta ısınmak için ısıtıcı olarak tercih edilen bu ürünlerin odun veya kömür ile çalışanları olduğu gibi, kartuşla çalışanları da vardır. Eğer sobanız kömür yahut odun ile çalışıyorsa, çadırınızda boru çıkış yeri bulunmalıdır. Kömürle çalışan bir sobanın kartuşla çalışan sobadan daha iyi ısıtma sağlayacağı kesindir. Yalnız sobayı kullanmanın da zahmetli olduğu bir gerçektir.

Kampta ısınmak için sobalar

Kampta Isınmak İçin Neler Gerekir?

  1.  Elbette ihtiyacınız olacak en önemli şeylerden biri uyku tulumudur. Soğuk gecelerde kurtarıcınız olacak bu ürünü doğru seçmek gerekir. Ekstrem derecesinin minimum -10C olması kâfidir.
  •  Termal çorap ve içlikler de vücudunuzu sıcak tutacaktır. Kullandığınız çorap ve içlik termal değilse; yorucu bir aktivite esnasında terlersiniz ve ter, bu kıyafetin içerisinde hapsolur. Bu da havanın daha soğuk hissedilmesine yol açar. Termal içlikler nefes alabilir ve ısı yalıtımlı bir yapıya sahiptir. Böylece terin dışarı çıkışını önlemezler.
  • Şişme mat ve şişme yatak da uyku tulumuyla aynı işlevi görmektedir. Çadırın tabanıyla temasınıza engel olan ve kısmen yumuşak bir zemin meydana getiren bu ürünler, üşümemek ve rahat uyumak noktasında en büyük destekçilerinizdir.

Kampta ısınmak için gereken malzemeler bunlarla sınırlı değildir. Isı paketleri de son derece kullanışlı olmaları hasebiyle tercih edilebilir. Ayrıca mevsimin hava şartlarına uygun, kışlık mont ve benzeri ürünler de kampa giderken mutlaka yanınızda bulunmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku